Noțiuni de bază - gâscă
Pasăre domesticită, crescută de oameni ca pasăre de curte pentru ouă și carne. Depune ouă foarte des, însă durează mult timp până la eclozare.
| Viteza de deplasare | 2.3 c/s |
|---|
| Dimensiunea corpului | 0.4 |
|---|
| masă | 28 kg |
|---|
| Temperatura minimă confortabilă | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Temperatura maximă confortabilă | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| Pragul de șoc al durerii | 80% |
|---|
| viteza de câștig a imunității | 100% |
|---|
Vânătoare - gâscă
| Șansa de răzbunare la vătămare | 25% |
|---|
| Tipul de piele | piele de pasăre |
|---|
| Cantitatea de piele | 36 |
|---|
| carne | bird meat |
|---|
| cantitatea de carne | 36 |
|---|
Mânuire - gâscă
| Sălbăticie | 60% |
|---|
| aptitudinea minimă de manipulare | 5 |
|---|
| Șansă de răzbunare la eșecul îmblânzitor | 20% |
|---|
| valoarea de piață | $90 |
|---|
| Instruibilitate | niciunul |
|---|
| capacitate de transport | 30 |
|---|
| Animal de povară | Nu |
|---|
| Speranță de viață | vârstă 8 |
|---|
| bebeluș | vârstă 0~ |
|---|
| Juvenil | vârstă 0.12~ |
|---|
| adult | vârstă 0.3~ |
|---|
ou de gâscă (nefert.) ou de gâscă (fert.) | 1 / 1.6Zi |
|---|
capră
oaie