Grundlæggende - goose
A domesticated bird kept by humans as poultry for it's eggs and meat. Lays eggs very often, however they take a long time to hatch.
| Bevæg hastighed | 2.3 c/s |
|---|
| Kropsstørrelse | 0.4 |
|---|
| masse | 28 kg |
|---|
| Minimums komfortabel temperatur | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Maximum komfortabel temperatur | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| pain shock threshold | 80% |
|---|
| immunitets udviklings hastighed | 100% |
|---|
Jagt - goose
| Revenge chance on harm | 25% |
|---|
| Leather type | birdskin |
|---|
| læder mængde | 36 |
|---|
| kød | bird meat |
|---|
| kød mængde | 36 |
|---|
Dyretræner - goose
| Vildskab | 60% |
|---|
| minimums fører evne | 5 |
|---|
| Revenge chance on tame fail | 20% |
|---|
| markedsværdi | kr.90 |
|---|
| Trainability | ingen |
|---|
| bæreevne | 30 |
|---|
| Flokdyr | No |
|---|
| Forventede levealder | alder 8 |
|---|
| baby | alder 0~ |
|---|
| ung | alder 0.12~ |
|---|
| voksen | alder 0.3~ |
|---|
goose egg (unfert.) goose egg (fert.) | 1 / 1.6Dag |
|---|
goat
sheep