Perustiedot - hanhi
A domesticated bird kept by humans as poultry for it's eggs and meat. Lays eggs very often, however they take a long time to hatch.
| Liikkumisnopeus | 2.3 c/s |
|---|
| Ruumiinkoko | 0.4 |
|---|
| mass | 28 kg |
|---|
| Pienin mukava lämpötila | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Suurin mukava lämpötila | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| pain shock threshold | 80% |
|---|
| vastustuskyvyn saamisnopeus | 100% |
|---|
Metsästä - hanhi
| Koston tod.näk. satutettaessa | 25% |
|---|
| Nahan tyyppi | linnun nahkaa |
|---|
| nahan määrä | 36 |
|---|
| liha | bird meat |
|---|
| lihan määrä | 36 |
|---|
Eläinkäsittely - hanhi
| Villiys | 60% |
|---|
| minimikäsittelytaito | 5 |
|---|
| Koston tod.näk. kesytyksen epäonn. | 20% |
|---|
| markkina-arvo | $90 |
|---|
| Koulutettavuus | ei mikään |
|---|
| kantokyky | 30 |
|---|
| Kuormajuhta | Ei |
|---|
| Elinajanodote | ikä 8 |
|---|
| vauva | ikä 0~ |
|---|
| pentu | ikä 0.12~ |
|---|
| aikuinen | ikä 0.3~ |
|---|
goose egg (unfert.) goose egg (fert.) | 1 / 1.6Päivä |
|---|
pukki
lammas