Noțiuni de bază - rață
Un tip foarte comun de pasăre de fermă, care apare și în sălbăticie, rața este crescută pentru carnea sa delicioasă. Crește rapid, dar depune ouă destul de rar.
| Viteza de deplasare | 2.1 c/s |
|---|
| Dimensiunea corpului | 0.18 |
|---|
| masă | 12 kg |
|---|
| Temperatura minimă confortabilă | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Temperatura maximă confortabilă | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| Pragul de șoc al durerii | 80% |
|---|
| viteza de câștig a imunității | 100% |
|---|
Vânătoare - rață
| Șansa de răzbunare la vătămare | 0% |
|---|
| DPS corp la corp | 1.23 |
|---|
| penetrarea armurii în luptă corp la corp | 5% |
|---|
| șansa de evitare în luptă corp la corp | 0% |
|---|
| carne | duck meat |
|---|
| cantitatea de carne | 16 |
|---|
Mânuire - rață
| Sălbăticie | 0% |
|---|
| aptitudinea minimă de manipulare | 0 |
|---|
| Șansă de răzbunare la eșecul îmblânzitor | 0% |
|---|
| valoarea de piață | $60 |
|---|
| Instruibilitate | niciunul |
|---|
| capacitate de transport | 13 |
|---|
| Animal de povară | Nu |
|---|
| Speranță de viață | vârstă 6 |
|---|
| bebeluș | vârstă 0~ |
|---|
| Juvenil | vârstă 0.12~ |
|---|
| adult | vârstă 0.3~ |
|---|
ou de rață (nefert.) ou de rață (fert.) | 1 / 3.5Zi |
|---|
scyther
bison