Perustiedot - ankka
A very common type of farm bird, also appearing in the wild, the duck is raised for its delicious meat. It grows quick but lays eggs quite rarily.
| Liikkumisnopeus | 2.1 c/s |
|---|
| Ruumiinkoko | 0.18 |
|---|
| mass | 12 kg |
|---|
| Pienin mukava lämpötila | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Suurin mukava lämpötila | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| pain shock threshold | 80% |
|---|
| vastustuskyvyn saamisnopeus | 100% |
|---|
Metsästä - ankka
| Koston tod.näk. satutettaessa | 0% |
|---|
| lähitaistelun vahinko sekunnissa | 1.23 |
|---|
| melee armor penetration | 5% |
|---|
| melee dodge chance | 0% |
|---|
| liha | duck meat |
|---|
| lihan määrä | 16 |
|---|
Eläinkäsittely - ankka
| Villiys | 0% |
|---|
| minimikäsittelytaito | 0 |
|---|
| Koston tod.näk. kesytyksen epäonn. | 0% |
|---|
| markkina-arvo | $60 |
|---|
| Koulutettavuus | ei mikään |
|---|
| kantokyky | 13 |
|---|
| Kuormajuhta | Ei |
|---|
| Elinajanodote | ikä 6 |
|---|
| vauva | ikä 0~ |
|---|
| pentu | ikä 0.12~ |
|---|
| aikuinen | ikä 0.3~ |
|---|
duck egg (unfert.) duck egg (fert.) | 1 / 3.5Päivä |
|---|
viikatemies
biisoni