Grundlæggende - kylling
Den mest traditionelle gård fugl, er kyllingen der opdrættes for sine æg og sit kød.
| Bevæg hastighed | 2.1 c/s |
|---|
| Kropsstørrelse | 0.18 |
|---|
| masse | 12 kg |
|---|
| Minimums komfortabel temperatur | -10℃ / 14F / 263K |
|---|
| Maximum komfortabel temperatur | 40℃ / 104F / 313K |
|---|
| pain shock threshold | 80% |
|---|
| immunitets udviklings hastighed | 100% |
|---|
Jagt - kylling
| Revenge chance on harm | 0% |
|---|
| nærkamps SPS | 0.9 |
|---|
| melee armor penetration | 4% |
|---|
| melee dodge chance | 0% |
|---|
| kød | chicken |
|---|
| kød mængde | 16 |
|---|
Dyretræner - kylling
| Vildskab | 0% |
|---|
| minimums fører evne | 0 |
|---|
| Revenge chance on tame fail | 0% |
|---|
| markedsværdi | kr.50 |
|---|
| Trainability | ingen |
|---|
| bæreevne | 13 |
|---|
| Flokdyr | No |
|---|
| Forventede levealder | alder 6 |
|---|
| baby | alder 0~ |
|---|
| ung | alder 0.12~ |
|---|
| voksen | alder 0.3~ |
|---|
hønseæg (ubfr.) hønseæg (befr.) | 1 / 2Dag |
|---|
kalkun
gris