Noțiuni de bază - centipede
Mecanoizi de luptă grei care alunecă pe zeci de picioare mici. Carpațiul lor gros și puterea de foc îi face foarte eficienți împotriva apărătorilor statici îngrămădiți. Sunt oarecum vulnerabili la tacticile mobile de lovire și fugă.
| Viteza de deplasare | 1.9 c/s |
|---|
| Dimensiunea corpului | 2 |
|---|
| masă | 140 kg |
|---|
| Temperatura minimă confortabilă | -100℃ / -148F / 173K |
|---|
| Temperatura maximă confortabilă | 250℃ / 482F / 523K |
|---|
| Pragul de șoc al durerii | 80% |
|---|
| viteza de câștig a imunității | 100% |
|---|
Mânuire - centipede
| Speranță de viață | vârstă 2500 |
|---|
Om
lăncier