Grundlæggende - scyther
Fast, spindly, human-sized combat mechanoids specializing in rapid approach and close-range combat. Their bodies are covered in points and blades, but their mostly use two arm blades to lop off limbs or gut their victims alive.
| Bevæg hastighed | 4.7 c/s |
|---|
| Kropsstørrelse | 1 |
|---|
| masse | 70 kg |
|---|
| Minimums komfortabel temperatur | -100℃ / -148F / 173K |
|---|
| Maximum komfortabel temperatur | 250℃ / 482F / 523K |
|---|
| pain shock threshold | 80% |
|---|
| immunitets udviklings hastighed | 100% |
|---|
Dyretræner - scyther
| Forventede levealder | alder 2500 |
|---|
lancer
duck